Kontaktujte nás
komtech.sk
Obhliadky a cenové ponuky na frézovanie a vložkovanie komínov ikona mobil komtech +421 914 706 703
Objednávky na čistenie a revízie komínov ikona mobil komtech +421 914 706 703
Objednávky na čistenie a revíziu plynových spotrebičov ikona mobil komtech +421 914 706 703
info@komtech.sk
Včely v komíne

Majitelia komínov pozor , včely rozhodne nepatria do komína.

 

Do komína včely rozhodne nepatria a ich odstránenie si vyžaduje pokoj a správne rozhodnutie ako na to. Nie je dobre, aby ste odstránenie včiel z komína robili sami. Mohlo by to mať až fatálne následky pretože nie vždy to musia byť včely , môžu to byt osi alebo sršne , ktoré po viacerých bodnutiach môžu byt veľmi nebezpečné pre človeka. Samotný pohyb človeka po streche bez skúsenosti a znalosti ako sa zabezpečiť je nebezpečné . Preto je treba rýchle volať odborníkov , včelárov prípadne požiarnikov.

Čo hrozí ak sa rozhodneme zle ? Pre človeka ktorý nevie že v komíne ma dlhodobo včely a už tam majú vystavaný svoj príbytok z včelieho vosku je to veľmi nebezpečná situácia. V žiadnom prípade sa nesnažte včely tvz. vydymiť že zakúrite do krbu alebo inej piecky a budete vydymovat tieto včely. Včely považujú dym za nebezpečenstvo a veľmi znervóznejú a sú veľmi agresívne. Môžu vletieť do miestnosti bývania ľudí a to sme nechceli. To ale nie je to najväčšie riziko ktoré nám hrozí. Pre komín a samotný dom je nebezpečný výbuch. Včelí vosk je vysoko horľavý materiál ktorý pri veľkej koncentrácii horenia v komíne môže doslovne spôsobiť explóziu .Vieme si predstaviť, aké fatálne následky to môže mať. Preto vždy zverte tento problém odborníkom , zachovajte chladnú hlavu a verte že všetko dobre dopadne. Samotné včielky budú chcieť mat svoj domov v im prirodzených miestach a pri správnom narábaní s nimi odletia.

Dôležite je , aby ste mali svoj komín pod kontrolou, aby ste ho nechali pravidelne a správne skontrolovať , vyčisti. Predídete tým aj takýmto situáciám ktoré vám spôsobia zbytočné starosti a náklady.

Čistý komín , čistý dym a čistý kotol  to je najlepší stav  ako ušetriť náklady na vykurovanie.© 2022 KOMTECH všetky práva vyhradené | Designed by KRIM TEAM | Created by dudik.net